Strona główna / Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dane w poniższej wiadomości są nieaktualne.
Wiadomość usunięta dnia 07.03.2019

powód: Przedawnienie
Wróć do strony głównej.
Opublikowano: 13.02.2019, 12:13

Informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości w dniach od 18 lutego do 24 lutego 2019 roku koordynuje obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. W trakcie obchodów będą udzielane bezpłatne porady prawne w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz siedzibach prawniczych samorządów zawodowych oraz organizacji pozarządowych.

W ramach tegorocznej akcji w Sądzie Rejonowym w Rudze Śląskiej odbędą się dyżury asystentów sędziego oraz kuratorów zawodowych, podczas których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych informacji prawnych.

Dyżury będą pełnione siedzibie Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej przy ul. Bukowej 5a od poniedziałku 18 lutego 2019 roku do piątku 22 lutego 2019 roku w godzinach od 730 do 1530. Osoby pokrzywdzone przestępstwem, które są zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych informacji prawnych, proszone są o kontakt z pracownikiem Biura Obsługi Interesantów.

Ponadto informujemy, iż osoby pokrzywdzone przestępstwem, celem uzyskania wsparcia, mogą zwrócić się do podmiotów, które w 2019 roku świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji jest dostępna pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Pokaż metryczkę  tego dokumentu drukuj  
Wiadomość oglądana razy: 462
Opublikował: Piotr Syma
Publikacja dnia: 13.02.2019, 12:13
 
Ukryj metryczkę  tego dokumentu     Drukuj 


Do góry